Składanie podpisu

O kancelarii prawnej

Radca prawny Michał Olszyński oferuje swoje usługi zarówno osobom fizycznym, jak i firmom i instytucjom. Zapewniamy pełen profesjonalizm oraz rzetelność. Szanujemy czas i oczekiwania klientów naszych kancelarii prawnych w Krakowie (http://olszynski.pl/kontakt/) i Nysie. Ich satysfakcja ze współpracy z nami jest dla nas najważniejsza. W naszej codziennej pracy przestrzegamy prawa oraz zasad etyki zawodowej prawników. Mecenas jest do Państwa dyspozycji również w kontakcie telefonicznym i mailowym.

Radca prawny Michał Olszyński

Radca prawny z powołaniem – o mnie

Radca prawny Michał Olszyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia prawnicze ukończył z wyróżnieniem. Edukację i rozwój zawodowy kontynuował na aplikacji prokuratorskiej w okręgu apelacji krakowskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy na wszystkich szczeblach prokuratury, w tym przez okres 3 lat w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie. Przez okresu jednego roku był delegowany do Prokuratury Krajowej. Od 2007 roku podjął współpracę z doświadczonym krakowskim radcą prawnym Jerzym Pasieką, a od 2011 roku z warszawsko-krakowską kancelarią adwokatów i radców prawnych PDB Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy, gdzie kierował do sierpnia 2015 roku pracą jednego z wydziałów. Od początku istnienia programu muzycznego „Tak To Leciało!” emitowanego przez TVP 2 (od marca 2008 roku) pełnił w tym show funkcję arbitra prawnego, nadzorując prawidłowy przebieg programu na płaszczyźnie prawnej i regulaminowej. Autor artykułów o tematyce prawniczej w prasie branżowej i regionalnej, w tym w miesięczniku „Marketing w Praktyce”. Prowadzi szkolenia i wykłady, których przedmiotem jest ochrona danych osobowych, prawa autorskie, a także problematyka PR i marketingu. Jest również mediatorem wpisanym na listę mediatorów sądów okręgowych w Krakowie i Nowym Sączu. Słuchacz studiów podyplomowych w Katedrze Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Prawo Zamówień Publicznych. Prowadzi wykłady i ćwiczenia z zakresu prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Współautor komentarza do Prawa prasowego wydanego w grudniu 2013 roku przez wydawnictwo prawnicze Lexis Nexis.
Współautor monografii w formie praktycznego poradnika pt. „Rozwód cywilny i rozwód kościelny” wydanego w 2014 roku przez wydawnictwo Presscom.
W kadencji 2016-2020 wybrany Zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.